Добро Пожаловать на Форум чата A_Z_E_R_B_A_Y_D_J_A_N_-_BAKU..

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.

Gozel Sozler...!

Сообщений 181 страница 210 из 466

181

_-AZERI_OGLU_AYXAN-_
Сначало хочется сказать БРАВО!!) по  каждому вашему стиху,  можно   поставить сюжет. Очень Затрагивает...Молодец) Тоесть  история любви...! очень интересно в связи с чем порождаются такие трогательные слова?! и почему именно такая тематика?( я имею ввиду печальный финал)...неужели вы пишите о своем душевном состаянии. и ето все пережито вами? Желаю вам творческих         процветаний!!! И пуст вами через 5лет гордятся  не только ваши Родние.....А вес Азербайджанский народ..!!!:)

0

182

Deyirsen gunahkar sensen ne olsun,
Gunahım sevmekse hakimim sen ol.
Men sene sormadan qararlar aldım?
Men sene ayrılıg mektubu yazdım?

Menim gozderime baxarsan eger,
Gözlerin gouümde kederi gorer
Dedin ki,canından meni chox sevdin,
Bes niye dar vaxtda terk edib getdin?

Bumudur sevgimiz,bu mu ehdiimiz?
Alovlanıb yandıq galdı kulumuz

0

183

Qelbimin icine seni hebs etdim
Sense goz yashımla suzulub getdin
Ellerimde seni tutmaq istedim
Yayda buza donub eriyib getdin

Verdiyin vedleri unutdun bir-bir
Hanı shirin sozler ,hanı shirin dil?
Qaranlıq Leylidir ,delidir Mecnun
Men hem leyli oldum hem de Mecnun!

0

184

Sen getdikden sonra bilirsen ne oldu?
Omrume qish geldi ureyim dondu.
Agaclar  da qalan sachların yoldu,
CHichekler mene baxıb saralıb soldu.

Ellerin elime deymeden getdin,
Gozlerin gozume baxmadan itdin.
De gorum haraya, ne ichin getdin?
Bekle de hech sevmedin onunchun getdin.

Yerini bilseydim sene gelerdim,
En son nefesimi senle vererdim.
Sene canım deyib xeyli operdim
Bekle  sevmedin onunchun getdin

0

185

Lyubov- eto gorkaya pilyulya pğokritaya shakaladom, inoy raz sladkiy son a kogda prosipaemsa vse lopnit kak milniy puzir))

0

186

Zagadka написал(а):

Сначало хочется сказать БРАВО!!) по  каждому вашему стиху,  можно   поставить сюжет. Очень Затрагивает...Молодец) Тоесть  история любви...! очень интересно в связи с чем порождаются такие трогательные слова?! и почему именно такая тематика?( я имею ввиду печальный финал)...неужели вы пишите о своем душевном состаянии. и ето все пережито вами? Желаю вам творческих         процветаний!!! И пуст вами через 5лет гордятся  не только ваши Родние.....А вес Азербайджанский народ..!!!

Sposibo za priyatniye slova. Pust eto tayna ostanitsa vo mne... Ne xochu govorit o svoem lichnom jizni. Bolshoe spasibo vam.

0

187

KrutayaBakinka написал(а):

Lyubov- eto gorkaya pilyulya pğokritaya shakaladom, inoy raz sladkiy son a kogda prosipaemsa vse lopnit kak milniy puzir))

чувствую, что сквозь улыбок в конце предложения, горечь, обида :( вы красиво написали стихи. они ваши или принадлежат кому то, и ответьте чувства пережитые там они ваши?

0

188

Liana написал(а):

Salam moya cana( Sama znaesh chto eto moi stixi((( ^_^

0

189

_-AZERI_OGLU_AYXAN-_
Ladno! spasibo za otvet! no vse je, yasno odno, chto napustom meste takie slova,ne sobirutsya na dushe cheloveka, znachit est tomu osnovi! no vse je moy vam sovet! poprobuyte napisat, chto nibut veseloe, schastlivoe,, ved  vse vremya pisat o grustnom,, vi sebe navyazivayte takuyu Auru!  (toest vi jivete  etim, i esli budite jit  i pisat tak dalshe,  to izmenenity ne budet v luchshuyu storonu) Posmotrite  na sudbu mnogih znamenitit poetov, kotorie pisali taki lirichnie, stihi,,, ved oni opisivali svoyu sudbu,, i pisali o ney do konca svoih dney, i pokinuli ushki s etogo mira ne pochuvstvovav schastya , a tak je lubvi

0

190

Payizin axir gunlerinde agaclarin budaqlarinda tokulmek uzre olan saralmish son bir iki yarpaqlar qalar ki, menimde sene olan umidlerim hemin yarpaqlara benzer. Sen qayitmadin o, sonuncu yarpaqlarla birlikde menim umidlerimde yere deyib qara torpaga qarishdi. Fesiller kececek gelen yaz hemin budaqlara yeni yarpaqlar gelecek, ama menim umidlerim bir daha cicek acmayacaq, cunki sene olan nifretim olari kokunden qoparib atdi...
      Yadindadirmi biz yagishi cox severdik, xosh tesaduf idi yagishli bir gunde tanish olmushduq. Men sene yagishdan qorunmaq ucun oz cetirimi teklif etdim, sense gulumseyib cetirin altinda sigindin. Bir kelme soylemedin, yagishda ara vermirdi, biz ise uz-uze, goz-goze dayanib bir-birimize baxirdiq, sanki gozlerimiz danishirdi. Bizim qemli hekayemizde bele bashladi. Sonralar her yagishda cetirsiz el-ele verib yagishin altinda gezerdik. Bir gun seher yagish damcilarinin sesi meni yuxudan oyatdi, cox sevindim, eh ne bileydim sen deme penceremi cirpan yagish damcilari seninle olan xosh gunlerimizin son notlari, son akordlari imish. Senin zengin geldi, dushundum yene yagishda gezmeye cixacagiq. Desteyi goturdum ve ne ise... indi her sheye nifret edirem yagishada, cunki yagishi seninle birge sevmishdim...
       Sevgilim indi qaranliq bir otaqda shamla uz-uze oturub sene mektub yaziram. Shama baxiram oda mene benzeyir, arada titreyir, sonra sakitleshir, yanir-yanir eriyir yavash-yavash oz taleyi ile barishir. Men senin ucun yaniram, o ise zulmet ucun. Teki mende senin otaginda sham kimi yanib, qaranliqlari qovub, gozlerine ishiq sacaydim. Men senin ucun sham deyil, guneshden de cox yandim, sense meni hec sham qeder de sevmedin. Bu gunlerde son shekilini param-parca edib atdim. Sonra peshiman olub, senden mene yadigar qalan son shekilini bir yere yigib yapishdirdim. Bu sene olan sevgimden deyildi yox, parca-parca yapishdirilmish bu shekil sene olan sevgimin mezarinin bash dashi idi. Niye sen bele uca el catmaz oldun, xeyr sen elede boyuk el catmaz deyildin, sadece men yukseklerden yere deydim...
         Qarshiliqsiz mehebbet bir qanadi sinmish qushun ucmaq isteyine benzer, men ise iki qanadi sinmish halda ozumu zirvelerden atdim. Bildim param-parca olacag, yeni senin ugrunda senin yolunda. Qem qayalarina cirpildim, capaladim, can verdim, oz sevgime heyran oldum, sene olan sevgimi sevdim. Bele deyirler olene qeder seni sevecem, bizi ancaq olum ayira biler. Meni senden olum bele ayira bilmez, cunki cismim-cismini deyil, tek qelbim qelbini yox, ruhum ruhunu sevdi. Bizi emellerimize gore ALLAH ayira biler, oda ki, sen cehennemlik olsan yerine men yanaram. Seni ozumden de cox istedim, men seni boyle sevdim. Yazdigim bu mektublar son tesellimdir. Bir gun menden sene mektublar kesilse bilki ya men olmushen, yada sene olan sevgim. Her halda men olmush olaram, cunki sene olan sevgim olmezdir…

0

191

Sen getdikden sonra bilirsen ne oldu?
Omrume qish geldi ureyim dondu.
Agaclar  da qalan sachların yoldu,
CHichekler mene baxıb saralıb soldu.
Ellerin elime deymeden getdin,
Gozlerin gozume baxmadan itdin.
De gorum haraya, ne ichin getdin?
Bekle de hech sevmedin onunchun getdin.
Yerini bilseydim sene gelerdim,
En son nefesimi senle vererdim.
Sene canım deyib xeyli operdim
Bekle  sevmedin onunchun getdin

Красиво...но очень печально.(

0

192

Bu sevgide menden cox senin gunahin var ((((

0

193

MoScOw_AnJeLeS_OnA написал(а):

Mas o oz hislerini  hec olmasa  dile getire bilir amma men hec dilede getire bilmirem  gozumun yashi quruyub ((( Gizli olaraq ureyimdedir (((

0

194

Ulu yaradandan bir tek arzum var yanimda olasan men can verende ((

0

195

Zayka meni en cox yandiran  bilirsen nedir ? Menim sevgime inanmayanda alisib yaniram (((

0

196

Saat 1:21 amma men helede  yata bilmirem (((

0

197

Ne pecalsa zaya) celovek v etoy jizni doljen cerez vse proyti.

0

198

Sevgi günahsa o zaman tek günahkar yoxdu.

0

199

Это стрела в сердце..которая летит не поймёшь откуда...и не знаешь когда пронзёт твоё сердце...Это заноза которую никак не можешь вытащить из сердца она тебе причиняет не удобства,боль и страдания...И в тоже время это самое лучшее что может произойти с тобой когда-либо...и ты становишься счатливым(ой),что ощутил это всё...эти чувства...чувста,когда его(её) нет и ты скучаешь,когда ревнуешь,когда ни на минуту не хочешь отходить от любимого(ой) человека,когда боишься потерять его(её),когда ради него(неё) отдашь всё что есть у тебя,когда просто ты это он(она),а он(она) это ты ,когда вы одно Целое...Это всё Любовь!

0

200

Ne pecalsa zaya) celovek v etoy jizni doljen cerez vse proyti.

Да,ты права..жизнь это чёрно-белая полоса....мы должны прожить и светлые,счастливые моменты жизни и тёмные,печальные моменты...Никуда не денешься от этого)

0

201

Sevgi gozeldir, ancaq yalan ve xeyanet bagishlanilmazdir...

0

202

Ureyim doludur, deyilesi sozlerim coxdur. Zaman kecdikce, yasha dolduqca hamisini bir- bir deyecem.

0

203

sevib sevilmek gozeldir he sevgide cetin gunler olmalidi ele sevginin gozelliyi ele ondadir..sevdinse ve sevgin uqrunda mucadile etmedinse onda o sevgi deyil

0

204

Тот кто любит,тот попытается понять и простить...Хотя гордость у некоторых выше всего.

0

205

*** Yoxluguna Agladim ***

Baxishindan nur cilendi qelbime,
Urek senle ehdi peyman bagladi.
Varliginla gulumseyen gozlerim,
Yoxluguna icin-icin agladim.

Agladim, agladim,
Yoxluguna icin-icin agladim.
Agladim, agladim,
Goz yashimi senden gizli saxladim.
Agladim, agladim,
Gece-gunduz senin ucun agladim.
Ele sensiz agladim.

Gelishine qucaq acdim, qol acdim,
Hesretinden vusalina yol acdim.
Sensiz olub xeyalinla dolashdim,
Bu sevgide sene umid bagladim.

0

206

*** Omurluk Qelbimde Yashayacaqsan***

Ureyim qelbine, gozune mohtac,
Sense ureyime cekilen dagsan.
Eshqim chemenlikde yashil bir agac,
Sen ondan ayrilan, qopan budagsan.

Hesretin yayda da ushuder meni,
Vusalin qishda da isider meni.
Bu she'r konlumun qem she'ridir,
Yeqin ki sevgilim eshider meni.

Gozlerim gozunden-gozunden uzaq,
Sense kipriyimden asilan yashsan.
Men senden dushsem de ,dushsem de iraq.
Omurluk qelbimde yashayacaqsan...

Soz: Azeri Oglu Ayxan

0

207

*Onda Heyif Gec Olacaq*

Sen hacansa sinacaqsan
Od olsan da soneceksen
Bir gun geri doneceksen
Onda heyif gec olacaq

Mensiz gunun qaralacaq
Bagin baxchan saralacaq
Dunya sene dar gelecek
Onda heyif gec olacaq

Sende yalniz qalacaqsan
Bir gun peshman olacaqsan
Meni yada salacaqsan
Onda heyif gec olacaq...

Soz: Azeri Oglu Ayxan

0

208

Браво!!!Красиво написано..откуда же столько вдохновения у вас,очень интересно.И слова настолько пронзительные,что глаза лишь смотрят,а сердце тихо читает..

0

209

ilk defe qarshima cixdin sen,
Sevirem soyledim bilmeden.
indi sene deyirem bagishla,
sen deme hec sevmemishem men...

meni bagishla incime menden,
yar ola bilmez mene senden.
indi ozun soyle neyleyek,
sen uzulursen gunu gunden...

Cavanliq Sehvi )))).

0